Hemorojinių mazgų pašalinimas


Hemorojus – tai išangės kraujagyslinių darinių išsiplėtimas ir išvešėjimas, pasireiškiantis skausmingu, kraujingu tuštinimusi. Hemorojaus atsiradimui įtakos turi lėtinis vidurių užkietėjimas, viduriavimas, sėdimas darbas bei mažas fizinis aktyvumas.

Ligos pradžioje tuštinantis pastebimas kraujas, ypač jei išmatos kietos. Hemorojui progresuojant, kraujuojamama stipriau, jaučiamas skausmas. Ligai vystantis toliau, iš išangės pradeda lįsti hemorojiniai mazgai, kurie pasituštinus susitraukia. Pažengusiose ligos stadijose hemorojiniai mazgai gali iškristi ne tik tuštinantis, bet ir kosėjant ar čiaudint, o iškritus patys nebegrįžta – juos reikia sukišti ranka.

Hemorojus dažnai išryškėja ir nėštumo bei gimdymo metu – augantis vaisius spaudžia žarnyną ir kraujagysles, todėl tiesiojoje žarnoje susidaro kraujo sąstovis, kas lemia hemorojinių mazgų formavimąsį po tiesiosios žarnos gleivine.

Dažnais atvejais pacientai, kenčiantys nuo hemorojaus, nedrįsta kreiptis į gydytoją ir tikisi, jog viskas praeis savaime arba kenčia iki kol situacija labai pablogėja. Laiku diagnozuotas hemorojus yra išgydomas nesukeliant diskomforto pacientui, todėl pastebėjus ankčiau išvardintus požymius, rekomenduojame kreiptis į specialistą.

Diagnozavus hemorojų ankstyvoje stadijoje, pacientui taikomas konservatyvus gydymas. Operacija (hemoroidektomija) atliekama tuomet, kai konservatyvus gydymas yra neefektyvus.

Kaip atliekama operacija?

Hemoroidektomija dažniausiai atliekama taikant spinalinę nejautrą, o operacijos metodas pritaikomas kiekvienam pacientui individualiai. Operacijos metu išsangės kanalas yra išplečiamas, pro kurį specialiu instrumentu pašalinami pakitę hemorojiniai mazgai.

Pooperacinė priežiūra ir gijimas

  • Pirmomis dienomis po operacijos gali jaustis skausmas tuštinantis, čiaudint ar kosėjant.
  • Po operacijos reikia vengti vidurių užkietėjimo. Eesant reikalui rekomenduojama vartoti vidurius laisvinančius preparatus.
  • Kol žaizdos visiškai sugis, po kiekvieno tuštinimosi reikia naudoti specialius antiseptinius tepalus ar voneles su antiseptiku.

 


Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ir apie naujienas bei specialius pasiūlymus sužinokite pirmieji!

© 2020 UAB „Forma perfecta“. Visos teisės saugomos. Tel.: +37062688838; el.paštas: info@ficlinica.lt