Pilvo sienos išvaržos plastika


Pilvo sienos išvarža – pilvaplėvės ir pilvo ertmėje esančių organų patekimas į paodį. Pilvo sienos išvaržos dažniausiai pasitaiko bambos ir kirkšnies srityse. Pilvo išvarža pasireiškia atsiradusiu iškilimu, kuris atsigulus gali dingti arba jį nesunkiai galima įspausti į pilvo ertmę, o atsistojus ar nusičiaudėjus/nusikosėjus jis grįžta. Dažniausiai iškilimo vietoje jaučiamas maudimas, tempimas, ypač užsiimant aktyvia fizine veikla ar sportuojant. Delsiant kreiptis į specialistą, išvarža gali įstrigti – pajuntamas staigus ir stiprus skausmas, iškilimas tampa kietas ir jo turinio nebeina grąžinti į pilvo ertmę.

Išvaržų atsiradimą dažniausiai lemia padidėjęs spaudimas pilvo ertmėje (sunkus fizinis darbas, nutukimas, lėtinis vidurių užkietėjimas, lėtinis kosulys, nėštumas), anatomiškai silpna arba suplonėjusi (po nėštumo, senstant) tam tikra pilvo sienos vieta, seniau atliktos operacijos arba įvykusios traumos.

Kaip atliekama operacija?

Pilvo sienos išvaržos operacija dažniausiai atliekama taikant bendrinę arba spinalinę nejautrą, kai kuriais atvejais gali būti operuojama ir taikant vietinę nejautrą.

Operacijos metu daromas pjūvis bambos srityje, pro kurį atidalijamas išvaržos maišas ir pašalinamas jo perteklius, o išvaržos vartai susiuvami. Jei išvarža nėra didelė, jos vartai užsiuvami, formuojant kelis siūlių aukštus. Jei išvarža didelė, oepracijos metu naudojamas specialus sintetinis tinklelis, kuris bus tvirtinamas ant tiesiojo pilvo raumens aponeurozės arba po pačiu tiesiuoju pilvo raumeniu.

Pooperacinė priežiūra ir gijimas

  • Po operacijos iš lovos keltis rekomenduojama jau kitą dieną, dėl trombembolijų profilaktikos.
  • Gerti ir valgyti lengvai virškinamą maistą galima praėjus parai po operacijos.
  • Žaizdą perrišti reikia kas antrą parą, iki kol bus išimti siūlai.
  • Vengti vidurių užkietėjimo, jei reikia – vartoti laisvinančiuosius vaistus.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ir apie naujienas bei specialius pasiūlymus sužinokite pirmieji!

© 2020 UAB „Forma perfecta“. Visos teisės saugomos. Tel.: +37062688838; el.paštas: info@ficlinica.lt