Šlaunies išvaržos operacija


Šlaunies išvarža – tai pilvaplėvės ir pilvo ertmės organų išsiveržimas pro šlaunies kanalą į poodinę šlaunies sritį. Išvaržai atsiradus, šlaunies srityje gali būti jaučiamas nestiprus skausmas ir lengvai apčiuopiamas iškilimas, kurį spustelėjus jos turinys įsispaudžia į vidų. Jei atsiradus išvaržai delsiama kreiptis į specialistą, išvarža gali užstrigti – spustelėjus, turinys negrįžta į vidų, atsiranda stiprus skausmas, kas gali sukelti komplikacijas.

Kaip atliekama operacija?

Operacija atliekama taikant spinalinę arba bendrinę nejautrą, atviru arba laparoskopiniu būdu. Operacijos metu daromas pjūvis, pro kurį atidalijamas išvaržos maišas ir pašalinamas jo perteklius, o išvaržos vartai susiuvami. Jei išvarža nėra didelė, jos vartai užsiuvami, formuojant kelis siūlių aukštus. Jei išvarža didelė, operacijos metu naudojamas specialus sintetinis tinklelis, sumažinantis cistos atsinaujinimo tikimybę toje vietoje.

Operaciją atliekant laparoskopiniu būdu, padaromi maži pjūveliai, pro kuriuos įkišami maža laparoskopinė videokamera ir chirurginiai instrumentai, ertmė prileidžiama CO2 dujų – taip joje chirurgui sukuriama darbo aplinka. Visi chirurgo operaciniai veiksmai atliekami stebint vaizdą ekrane.

Pooperacinė priežiūra ir gijimas

  • Žaizdą perrišti reikia kas antrą parą, iki kol bus išimti siūlai.
  • Vengti vidurių užkietėjimo, jei reikia – vartoti laisvinančiuosius vaistus.
  • 5 dienas po operacijos negalima šlapinti operacinių pjūvių.
  • 2-4 savaites negalima užsiimti aktyvia fizine veikla ir sportu.
  • 4 savaites negalima lankytis pirtyse, maudytis baseinuose, vandens telkiniuose ir vonioje.

 


Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ir apie naujienas bei specialius pasiūlymus sužinokite pirmieji!

© 2020 UAB „Forma perfecta“. Visos teisės saugomos. Tel.: +37062688838; el.paštas: info@ficlinica.lt