Dignostinė histeroskopija (su biopsija)


Histeroskopija – tai diagnostinė procedūra, leidžianti įvertinti gimdos ertmę, gleivinę ir kiaušintakių angas. Histeroskopija gali būti atliekama esant poreikiui diagnozuoti įvairius gimdos navikinius pakitimus, dėl gausaus ir ilgai besitęsiančio ar nereguliaraus kraujavimo iš gimdos, pasikartojančių ankstyvų persileidimų, nevaisingumo.

Kaip atliekama procedūra?

Procedūra atliekama taikant bendrinę arba vietinę nejautrą. Procedūros metu pro makštį ir išplėstą gimdos kaklelį į gimdą įkišamas histeroskopas – plonas, į teleskopą panašus prietaisas su kamera ir šviesos šaltiniu, pro kurį gimda pripildoma dujomis arba skysčiu taip ją išplečiant, kad būtų galima įvertinti ertmę. Vaizdo ekrane gydytojas mato gimdos kaklelio kanalą, visą gimdos ertmę ir jos pakitimus: išvešėjusią gimdos gleivinę, polipus, miomas, gimdos pertvaras, sąaugas po atliktų procedūrų gimdoje, taip pat įvertinti ir kiaušintakių angas, gimdos formą.

Jei procedūros metu kyla įtarimas dėl gimtos gleivinės būklės, iš įtartinų vietų specialiais instrumentais paimama audinių gabalėlių, kurie siunčiami tyrimams.


Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ir apie naujienas bei specialius pasiūlymus sužinokite pirmieji!

© 2020 UAB „Forma perfecta“. Visos teisės saugomos. Tel.: +37062688838; el.paštas: info@ficlinica.lt