Adenoidų šalinimas


Adenoidai – tai limfoidinio audinio sankaupos, esančios ryklėje, geriau žinomi kaip polipai. Pacientams, dažnai sergantiems viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ar kenčiantiems nuo alergijų, adenoidai gali padidėti, sukeldami įvairias sveikatos problemas ir diskomfortą kasdieniame gyvenime.

Dažniausiai adenoidų padidėjimas (hipertrofija) pasitaiko 2-10 metų vaikams ir sukelia kvėpavimo sunkumus (nosies obstrukciją), lėtines slogas, dažnai pasikartojančius ausies uždegimus, sinusitus ar kitų ligų, tokių kaip astma, alergijos, paūmėjimus, o negydomas adenoidų padidėjimas gali turėti rimtų pasekmių vaiko psichomotorinei raidai.

Dėl nuolatinės nosies obstrukcijos vaikas prastai miega, o dieną būna mieguistas ir pavargęs, tampa apatiškas. Dažni ausų uždegimai gali sukelti „ausų užgulimą“, sukeliantį klausos ir dėmesio koncentracijos sutrikimus. Taip pat būdingi ir kalbos pakitimai: ji paduslėja, tampa neaiški, sutrinka priebalsių tarimas – atsiranda vadinamasis „nosinis kalbėjimas“. Dėl šių simptomų sutrinka kasdieniai vaiko pažinimo procesai, kurie itin svarbūs iki 10 metų amžiaus. Simptomams užsitęsus, vaiko gebėjimai gali gana smarkiai atsilikti.

Kaip atliekama operacija?

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir vidutiniškai trunka apie 20 minučių. Operacijos metu pro  burną specialiu instrumentu pašalinama padidėjusi ryklinė tonzilė. Pašalinus kliūtį nosiaryklėje, atstatomas kelias orui patekti iš nosies į žemesnius kvėpavimo takus.

Pooperacinė priežiūra ir gijimas

5 dienas po operacijos negalima gerti gazuotų gėrimų, vaisių sulčių, valgyti vaisių (išskyrus bananus), medaus ir šokolado, tačiau galima ir net rekomenduojama valgyti ledus – jie atlieka vietinio skausmo malšinimo funkciją. Po operacijos galimas nosies „užsikimšimas“, trunkantis nuo kelių dienų iki kelių savaičių.


Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ir apie naujienas bei specialius pasiūlymus sužinokite pirmieji!

© 2020 UAB „Forma perfecta“. Visos teisės saugomos. Tel.: +37062688838; el.paštas: info@ficlinica.lt