Knarkimo gydymas


Knarkimas – problema, daranti įtaką ne tik paciento, bet ir jo artimųjų gyvenimo kokybei ir bendrai savijautai. Dažnais atvejais knarkimas yra vienas iš obstrukcinės miego apnėjos sindromo (OMAS) požymių. Šiai problemai spręsti turi būti taikomas tinkamas knarkimo gydymas.

OMAS – sindromas, pasireiškiantis vidutiniškai vienam iš 50 suaugusiųjų, dažniausiai – antsvorio turintiems asmenims. Simptomai atsiranda dėl perteklinio audinio, esančio burnoje (minkštasis gomurys) ir/ar ryklėje (tonzilės, liežuvėlis). Knarkiantis žmogus prastai išsimiega, todėl dieną jaučiasi mieguistas, sunkiai susikaupia, kyla dėmesio koncentracijos problemos.

Pacientui, kuriam yra įtariamas OMAS, reikalingi diagnostiniai tyrimai, kurių rezultatai nulems tolimesnį gydymą. Diagnostika susideda iš dviejų procedūrų: polisomnografijos (tyrimas, atliekamas pacientui miegant, kai registruojami knarkimo trukmė ir kvėpavimo sustojimo dažnis) ir nosies ir ryklės apžiūros minkštu endoskopu.

Diagnozavus OMAS, pacientams, turintiems antsvorio, pirmas žingsnis sveikimo link yra svorio normalizavimas.

Efektyviausias miego apnėjos ir knarkimo gydymas – uvuliopalatofaringoplastika, arba kitaip – chirurginė procedūra, kurios metu pašalinamas perteklinis audinys gerklėje. Taip praplatinami kvėpavimo takai ir oro srautas lengviau patenka į apatinius kvėpavimo takus.

Kaip atliekama operacija?

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir vidutiniškai trunka 1,5 valandos. Operacijos metu pašalinamos gomurinės tonzilės, dalis minkštojo gomurio ir liežuvėlio. Iš perteklinės liežuvėlio ir minkštojo gomurio gleivinės suformuojamas liežuvėlio ir minkštojo gomurio „lopas“, jis pakeliamas ir tirpiais siūlais pritvirtinamas prie minkštojo gomurio. Taip suformuojamas aukštesnis minkštasis gomurys, jis fiksuojamas, todėl padaugėja vietos už minkštojo gomurio ir nelieka kliūties orui praeiti. Operacijos pabaigoje priekiniai ir užpakaliniai žiočių lankai susiuvami vieni su kitais, jog būtų fiksuojamos šoninės ryklės sienos.

Pooperacinis laikotarpis ir gijimas

  • Savaitę po operacijos negalima sportuoti, užsiimti aktyvia fizine veikla;
  • Savaitę po operacijos negalima valgyti vaisių (išskyrus bananus), medaus, gerti gazuotų gėrimų, vaisų sulčių. Rekomenduojama valgyti minkštą maistą;
  • 2 savaites negalima rūkyti, reikia vengti dažno kosėjimo ar krenkštimo;
  • Skausmas gali būti jaučiamas apie tris savaites;
  • Apie 6 savaites gali būti pakitęs balsas;
  • Operacijos rezultatai juntami visiškai sugijus operacinėms žaizdoms ir atslūgus minkštojo gomurio patinimui – maždaug po 3-4 savaičių.

 


Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ir apie naujienas bei specialius pasiūlymus sužinokite pirmieji!

© 2020 UAB „Forma perfecta“. Visos teisės saugomos. Tel.: +37062688838; el.paštas: info@ficlinica.lt