Nosies kriauklių operacija


Nosies kriauklės – ilgos, siauros, lenktos išaugos, esančios mūsų nosies ertmėje, kurių yra trys poros: viršutinės, vidurinės ir apatinės. Pagrindinė nosies kriauklių funkcija – sudrėkinti, sušildyti ir apvalyti orą, prieš jam patenkant į plaučius. Dėl aplinkos veiksnių poveikio, bėgančio laiko, įvairių infekcijų, o kartais – genetikos, kriauklės padidėja, kas lemia nosies ertmių sumažėjimą ir gali sukelti nosies obstrukciją, dėl kurios pasunkėja kvėpavimas pro nosį, sutrinka uoslė, prasideda knarkimas, sloga.

Nosies kriauklių padidėjimą (hipertrofiją) dažniausiai sukelia peršalimas ar patekusi infekcija, alergijos ar dirginančios medžiagos (pvz., tabako dūmai, cheminės medžiagos) arba genetika. Taip pat kriauklės pamažu storėja senstant.

Jei atsiradusių simptomų neįmanoma panaikinti konservatyviomis priemonėmis, vienintelė išeitis – chirurginis gydymas – konchoplastika, kurios metu sumažinamos padidėjusios nosies kriauklės.

Kaip atliekama operacija?

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir vidutiniškai trunka apie 30 minučių. Procedūros metu pro nosies ertmes chirurginiu būdu pašalinama dalis patologiškai pakitusios ar dislokuotos nosies kriauklės. – taip sumažinamas jos dydis, dėl to sumažėja pasipriešinimas oro srautui ir palengvėja kvėpavimas. Konchoplastika dažnai kombinuojama su nosies pertvaros operacija (septoplastika).

Nosies kriauklės taip pat gali būti mažinamos naudojant elektrokaustiką ar radiodažnuminės termoabliacijos būdu. Šias procedūras galima atlikti ir taikant vietinį nuskausminimą. Po operacijos nosies landos tamponuojamos specialiais tamponais, o jie įprastai išimami jau kitą dieną.

Pooperacinis laikotarpis ir gijimas

  • Po operacijos 2-3 savaites negalima rūkyti, nes karšti dūmai lėtina gijimą.
  • 2 savaites patartina nepūsti nosies ir vengti fizinės veiklos, kuri keltų kraujospūdį, nes gali prasidėti kraujavimas.
  • 2 savaites po operacijos rekomenduojama plauti nosį jūros vandeniu ir naudoti aliejinius lašus.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ir apie naujienas bei specialius pasiūlymus sužinokite pirmieji!

© 2020 UAB „Forma perfecta“. Visos teisės saugomos. Tel.: +37062688838; el.paštas: info@ficlinica.lt