Plyšęs krūties implantas – ką turite žinoti


2019-09-30

Krūties implanto plyšimas – reta komplikacija, įvykstanti dėl implanto susidėvėjimo ar patirtų traumų bei nelaimingų atsitikimų, kurių metu buvo gautas itin stiprus smūgis į krūtinę, lūžo šonkauliai.

Į dažniausiai užduodamus klausimus apie krūtų implanto plyšimą atsako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, medicinos mokslų daktaras Vygintas Kaikaris.

Ar po krūtų didinimo operacijos implantai tarnaus amžinai?

Nieko nėra amžino – tai galioja ir krūtų implantams. Kaip ir visi daiktai, laikui bėgant krūtų implantai dėvisi – trinasi į vidinius audinius, todėl silpnėja implanto kapsulės, užpildytos silikonu, sienelė ir kyla didesnė grėsmė implanto plyšimui. Žinoma, tai nėra taisyklė – būna atvejų, kai moterys 20 metų sėkmingai gyvena su tais pačiais implantais.

Koks yra krūtų implantų „galiojimo laikas“?

Tai – labai individualu ir gali priklausyti nuo paties implanto sudėties, nuo paciento gyvenimo būdo ir aktyvumo. Nors kai kurios implantus gaminančios įmonės jau suteikia jiems viso gyvenimo garantiją, savo pacientėms sakau, jog apie 10-15 metų. Žinoma, tai nereiškia, jog po šio termino implantas ims ir suplyš, ir priešingai – jog po atliktos krūtų didinimo operacijos pacientės krūtinę gali pamiršti 10-15 metų – svarbu imtis atsargumo priemonių, kurių dėka pavyks to išvengti.

Kas atsitinka plyšus implantui?

Klaidinga manyti, jog plyšus implantui visas implanto turinys išsilieja į audinius ir sukelia baisybę negalavimų. Iš tiesų, plyšus implantui, jo turinys – silikonas, iš savo kapsulės neišteka, kadangi yra drebučių pavidalo konsistencijos, todėl krūtis nesubliūkšta, nepakeičia formos ir nesukelia įtarimo dėl plyšimo. Tik po kiek laiko gali pradėti varginti skausmas, nemalonus jausmas krūtų srityje.

Ką daryti plyšus implantui?

Plyšus implantui atliekamas krūtų implantų keitimas – panaši operacija į krūtų didinimą, tačiau jos metu išimamas plyšęs implantas ir pakeičiamas nauju. Šiuolaikinių technologijų ir gerokai tobulesnių implantų dėka silikonas, kuris yra implanto viduje, net ir plyšus implantui nepatenka į audinius ir lieka kapsulėje, todėl operacijos metu galima lengvai pašalinti implantą, o krūtis lieka švari. Implantų keitimas yra paprastesnė ir mažiau diskomforto kelianti operacija, kadangi implanto ložė jau suformuota – tereikia jas užpildyti naujais implantais, o po operacijos jaučiamas nedidelis tempimas.

Ar po implantų keitimo atsiras naujų randų?

Krūtų implantų keitimo operacijos metu pjūvis dažniausiai daromas toje pačioje vietoje kaip ir pirmosios krūtų didinimo operacijos metu. Pasitaiko atvejų, kai šalinant kapsulę yra reikalinga kiek padidinti pjūvį, tuomet po operacijos randas gali likti kiek ilgesnis, tačiau laikantis pooperacinių nurodymų jis išbąla ir tampa mažiau matomas.

Kokios yra prevencinės priemonės?

Visuomet savo pacientėms kartoju ir prašau kasmet reguliariai atlikti tyrimą echoskopu, kurio dėka galima patikrinti implantų ir krūtų audinių būklę. Plyšus implantui nebūtinai turi pakisti krūties forma ir dydis, atsirasti skausmas – pasitaiko atvejų, kai apie implanto plyšimą pacientės sužino tik prabėgus porai metų ar daugiau. Tyrimo echoskopu metu pasimato viskas – implanto kapsulės išsisluoksniavimas, plyšimai.


Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ir apie naujienas bei specialius pasiūlymus sužinokite pirmieji!

© 2020 UAB „Forma perfecta“. Visos teisės saugomos. Tel.: +37062688838; el.paštas: info@ficlinica.lt