Ko nežinojote apie veido patempimą?


2019-09-11

Senėjimas – natūralus ir neišvengiamas organizmo procesas, kurio metu vis labiau besidėvinčios ląstelės ima keisti savo struktūrą, kas lemia organizme vykstančių procesų lėtėjimą: lėtėja medžiagų apykaita, ląstelių atsinaujinimas – visa tai daro tiesioginę įtaką mūsų sveikatai ir odos būklei. Pastebime, jog oda ima glebti, darosi ne tokia stangri ir elastinga, praranda drėgmę, skaistumą bei įgauna pilkšvą atspalvį, o aplink akis, burną, kaktoje ima ryškėti raukšlelės. Bėgant laikui visi šie senėjimo požymiai progresuoja ir tampa vis labiau matomi, kurių sustabdyti neįmanoma nei stebuklus darančiomis kaukėmis ar jaunystę grąžinančiais kremais. Pcientams, norintiems efektyviai pristabdyti senėjimo procesus, yra išeitis – veido patempimo operacija.

Į dažniausiai užduodamus klausimus apie veido patempimo operaciją atsako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, medicinos mokslų daktaras Vygintas Kaikaris.

Kokio amžiaus sulaukusiems pacientams atliekamas veido patempimas?

Operacijos poreikis priklauso ne nuo amžiaus, o nuo paciento odos būklės, tačiau įprastai amžius varijuoja nuo 40-ies iki 55-erių. Pagrindiniai požymiai, signalizuojantys apie operacijos poreikį yra suglebusi bei nukarusi veido ir kaklo oda, pasmukę skruostai, nusileidę akių ir lūpų kampučiai.

Ar konsultacijos metu galite pasakyti, keliais metais pacientas atjaunės?

Klaidinga manyti, jog kuo labiau bus įtempta veido oda, tuo jauniau pacientas atrodys. Veido patempimo tikslas yra pristabdyti senėjimo procesus, kad pacientas atrodytų žvalesnis, o ne atjaunėjęs tam tikru metų skaičiumi.

Ar veidas neatrodys nenatūraliai įtemptas po operacijos?

Gydytojo tikslas oepracijos metu ne kurti dirbtinumą, o padėti pacientams geriau jaustis ir atrodyti. Po veido patempimo operacijos pacientai atrodo pailsėję, žvalesni ir atjaunėję, kadangi operacijos metu pašalinami senėjimo požymiai: dingsta liūdnas, pavargęs žvilgsnis, oda tampa lygesnė ir stangresnė.

 Ar po operacijos matysis randai?

Operacijos metu pjūviai atliekami vietose, kuriose randai būtų natūraliai paslėpti, pavyzdžiui, ties plaukų augimo linija. Laikantis pooperacinių nurodymų net ir beveik nematomi randeliai išbąlą ir išsilygina.

Ar operacija labai sudėtinga?

Operacija, atliekama veido operacijų srityje patirties turinčio plastikos chirurgo, niekuo nesiskiria nuo bet kokios kitos plastinės operacijos. Svarbiausia prieš renkantis specialistą, kuriam patikėsite savo grožį ir sveikatą, pasidomėti jo patirtimi atliekant būtent veido patempimo operacijas.

Ar veido patempimas atliekamas vyrams?

Taip, žinoma, vyriškosios lyties pacientų, norinčių pristabdyti senėjimo procesus, kasment vis daugėja. Dar kartą noriu sugriauti stereotipus – vyrai, taip pat, kaip moterys, nori atrodyti ir jaustis gerai, todėl operacijos vyrams ne tik atliekamos, bet ir sparčiai populiarėja.

Ar operaciją po kažkiek laiko reikės kartoti?

Nieko nėra amžino – ne išimtis ir operacijos rezultatas. Net ir po atliktos operacijos senėjimo procesai yra neišvengiami, tačiau veido patempimo dėka juos galima gerokai atitolinti ir ilgiau džiaugtis lygesne, stangresne, jaunatviškesne oda.

Ką reikėtų daryti, kad po operacijos veido oda ilgiau išliktų stangri?

Kaip jau minėjau, senėjimo procesų operacija nesustabdo, todėl ir po operacijos reikia rūpintis oda ir ją puoselėti: vengti nesaikingo deginimosi, naudoti apsauginį kremą nuo saulės, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, pilnaverčiai maitintis. Be to, metant svorį, tai reikia daryti iš lėto ir saugiai – per trumpą laiko tarpą atsikračius didelio svorio, oda lieka kaboti, todėl vėl iš naujo atsiranda poreikis atlikti veido patempimą.

Kada galima sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą?

Po veido tempimo operacijos kurį laiką reikia nešioti specialų tvarstį (apie dvi savaites), o kraujosruvos ir mėlynės išnyksta taip pat per kelias savaites, priklausomai nuo kievieno individualaus atvejo, kadangi kiekvieno paciento organizmas skirtingai reaguoja į intervenciją. Nepaisant to, kad patinimas gali laikytis apie mėnesį laiko, jau po dviejų savaičių, pacientės naudodamos makiažą drąsiai eina į viešumą.

Daugiau informacijos apie operaciją rasite čia.


Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ir apie naujienas bei specialius pasiūlymus sužinokite pirmieji!

© 2020 UAB „Forma perfecta“. Visos teisės saugomos. Tel.: +37062688838; el.paštas: info@ficlinica.lt