Maišeliai po akimis – kaltas gyvenimo būdas ar genetika?


2019-09-11

Paburkę paakiai, maišeliai po akimis – problema, kurios atsiradimo kaltininkais esame įpratę laikyti miego trūkumą, stresą, lėtinį nuovargį, alkoholio vartojimą. Interneto platybėse galima atrasti ne vieną „veiksmingą“ būdą, tariamai padėsiantį atsikratyti paburkusių paakių, pradedant „stebuklingais“ kremais ir kaukėmis, baigiant įvairiais liaudiškais būdais: agurkų griežinėlių, žalių bulvių skiltelių ir arbatos maišelių terapijomis, druskos išbraukimu iš mitybos raciono. Visos šios priemonės gal ir gali suteikti laikiną skaistumo ir drėgmės efektą, tačiau tikrųjų problemos priežasčių įveikti ir ilgalaikio džiuginančio rezultato užtikrinti nepadės, kadangi problemos šaltinis – visai ne gyvenimo būdas.

Maišeliai po akimis arba paburkę paakiai iš tiesų yra genų arba bėgančio laiko sukelta problema, kurianti pavargusio, liūdno žvilgsnio įspūdį ir pridedanti bent keletą metų prie tikrojo amžiaus.

Maišeliai po akimis atsiranda tuomet, kai laikui bėgant ima silpnėti riebalinius audinius laikančios jungtys. Tą patį efektą sukelia ir genų kombinacija, dėl kurios net ir jauname amžiuje gali varginti paburkę paakiai. Tokiais atvejais, kai problema slypi ne gyvenimo būde, o yra nulemta senėjimo procesų ir genetikos, jokios vienkartinį efektą suteikiančios priemonės negelbės.

Į dažniausiai užduodamus klausimus apie paburkusių paakių arba maišelių po akimis šalinimą atsako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, medicinos mokslų daktaras Vygintas Kaikaris.

Kokiu būdu šalinami paburkę paakiai arba maišeliai po akimis?

Jei yra padidėję akį gaubiantys riebalai, po akimis susiformavusius maišelius, raukšles ir, jei reikia, odos perteklių, galima šalinti atliekant apatinių vokų korekciją chirurginiu būdu.

Ar po atliktos operacijos bus matomi randai?

Pjūvio vieta priklauso nuo kiekvieno paciento individualios situacijos. Jei reikia pašalinti tik riebalinio audinio perteklių (paakių maišelius), mažytis pjūvis bus daromas apatinio voko vidinėje pusėje, todėl randelis liks visiškai nematomas.

Jei yra poreikis šalinti ne tik paakių maišelius bet ir odos perteklių, nedideli pjūviai bus daromi po apatinėmis blakstienomis, tačiau laikantis pooperacinių nurodymų ir kurį laiką slepiant randelius nuo tiesioginių saulės spindulių jie išbąla ir išsilygina ir tampa nepastebimi, be to, yra pridengiami blakstienomis.

Kokio rezultato galima tikėtis po operacijos?

Po atliktos operacijos paakiai bus lygesni, dings odos perteklius, paburkimas, o žvilgsnis atrodys gerokai žvalesnis, linksmesnis bei jaunatviškesnis.

Kada matomas galutinis operacijos rezultatas?

Nors kraujosruvos ir mėlynės išnyksta per 2 savaites, galutinis operacijos rezultatas bus matomas tik prabėgus 4-6 mėnesiams po operacijos.

Daugiau informacijos apie korekciją rasite čia


Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ir apie naujienas bei specialius pasiūlymus sužinokite pirmieji!

© 2020 UAB „Forma perfecta“. Visos teisės saugomos. Tel.: +37062688838; el.paštas: info@ficlinica.lt