Užkritę akių vokai. Ką daryti?


2019-09-17

Bėgantis laikas palieka pėdsakus mūsų odoje – įsibėgėjus senėjimo procesams oda ima glebti, darosi vis mažiau elastinga, kas lemia raukšlelių ir odos pertekliaus viršutiniuose akių vokuose susidarymą, kuris, uždengdamas akį, sukelia mieguisto, pavargusio, liūdno žvilgsnio įspūdį. Užkritę viršutiniai akių vokai vargina daugelį įvairaus amžiaus moterų ir vyrų ne vien dėl estetinio vaizdo, tai neretai tampa suprastėjusio regėjimo priežastimi. Viršutiniuose akių vokuose susidaręs odos perteklius apsunkina vokus, todėl jie pasmunka žemyn, taip sumažindami regėjimo lauką – akys greičiau pavargsta, ima silpti rega, darosi sunkiau vairuoti ir dirbti kompiuteriu.

Į klausimus apie užkritusių akių vokų problemos sprendimo būdą atsako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, medicinos mokslų daktaras Vygintas Kaikaris.

Kaip grąžinti žvilgsniui jaunatviškumą ir pagerinti regėjimą, kai vargina užkritę akių vokai?

Tokiais atvejais vienintelė išeitis yra viršutinių vokų korekcija chirurginiu būdu. Tai operacija, kurios metu pašalinamas odos perteklius, o esant reikalui, ir riebalinės išvaržėlės.

Tiesa, kartais vokų korekcijos gali neužtekti – jei antakiai yra pasmukę, o jų šoniniai kampai nusileidę, atlikę vien vokų plastiką nepasieksime visų trokštamo atviro, jaunatviško žvilgsnio. Tokiais atvejais reikia atlikti ir antakių pakėlimą.

Kokio amžiaus pacientams atliekama ši operacija?

Nustatytos amžiaus ribos nėra – operacijos poreikis priklauso nuo kiekvieno individualaus atvejo ir problemos. Nors antakių ir vokų pasmukimas dažniausiai kamuoja vyresnius moteris ir vyrus, jis gali atsirasti nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus. Būna atvejų, kad kai kurie dėl įgimto voko pakeliamojo raumens vystymosi sutrikimo šią problemą turi nuo pat gimimo.

Ar po atliktos operacijos bus matomi randai?

Operacijos metu pjūviai yra daromi išilgai voko raukšlės, o odos perteklius pašalinamas atliekant antrą lygiagretų pjūvį kiek aukščiau. Kadangi pjūviai būna itin maži, be to, atliekami natūralioje raukšlėje, porą savaičių būna ryškesni, tačiau laikui bėgant išsilygina ir išbąla, tampa beveik nepastebimi.

Jei reikalingas ir antakių pakėlimas, tuomet yra atliekamas papildomas pjūvis palei plaukų liniją, tam, kad šiek tiek kilstelėti antakį ir jį užfiksuoti. Šį randą pridengs plaukai, be to, kaip jau minėjau, laikui bėgant jis išbals, taps nematomas.

Ar operacija atliekama ir vyrams?

Žinoma, šios problemos neaplenkia ir vyrų. Kasmet vis daugiau ir daugiau vyriškosios lyties atstovų kreipiasi į plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojus norėdami pakoreguoti užkritusius vokus, tačiau vyrai yra linkę mažiau apie tai kalbėti ir pasakoti kitiems apie atliktą korekciją, galbūt todėl ir yra susidariusi nuomonė, jog plastinės operacijos – moterų sfera.

Kada po operacijos galima grįžti į darbą, sportuoti?

Gijimo laikotarpis yra labai individualus ir priklauso nuo organizmo reakcijos į intervenciją, tačiau dažniausiai pacientai į gyvenimo ritmą grįžta po 2 savaičių. Sportuoti neleidžiama kiek ilgiau, apie mėnesį.

Kokio rezultato galima tikėtis po operacijos?

Po atliktos operacijos ne tik pagerės estetinė išvaizda – žvilgsnis taps atviresnis, jaunatviškesnis, pacientas atrodys pailsėjęs ir žvalus, bet ir pagerės regėjimo kokybė.

Daugiau informacijos apie užkritusių akių vokų operacijas rasite paslaugų puslapiuose: vokų pakėlimas ir antakių pakėlimas.


Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

ir apie naujienas bei specialius pasiūlymus sužinokite pirmieji!

© 2020 UAB „Forma perfecta“. Visos teisės saugomos. Tel.: +37062688838; el.paštas: info@ficlinica.lt